שלומי פוגל ו-DP World ישיקו קו ספנות ישיר מנמל ג׳בל עלי לנמל אילת
לוח הפלגות
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
ייצוא
מהארץ
ייבוא
לארץ

שלומי פוגל ו-DP World ישיקו קו ספנות ישיר מנמל ג׳בל עלי לנמל אילת

חברת DOVERTOWER בבעלות שלומי פוגל וחברת DP WORLD מדובאי חתמו על שורת מזכרי הבנות לשיתופי פעולה אסטרטגיים בתחומי הספנות, התובלה הימית וייצור כלי שיט. DP WORLD ותעשיות מספנות ישראל יבחנו הגשת הצעה משותפת בהפרטת נמל חיפה
16.09.20 / 09:21
שלומי פוגל, משמאל, עם בין סולטן אחמד בן סוליים, יו״ר ומנכ״ל DP WORLD
16.09.20
שלומי פוגל, משמאל, עם בין סולטן אחמד בן סוליים, יו״ר ומנכ״ל DP WORLD
16.09.20
שלומי פוגל ו-DP World ישיקו קו ספנות ישיר מנמל ג׳בל עלי לנמל אילת

ענקית הנמלים DP WORLD מדובאי ותעשיות מספנות ישראל יבחנו אפשרות לגשת יחד למכרז להפרטת נמל חיפה. כך סוכם בשבוע שעבר בין איש העסקים שלומי פוגל (מבעלי מספנות ישראל, קבוצת אמפא וגולד בונד) ובין סולטן אחמד בן סוליים, יו״ר ומנכ״ל DP WORLD ומול גופים נוספים מאיחוד האמירויות. חברת DP WORLD מדובאי נחשבת לחברה המובילה בעולם לאספקת שירותי לוגיסטיקה מתקדמים אשר מפעילה 82 נמלים וטרמינלים ברחבי העולם. החברה מפעילה בדובאי את נמל ג׳בל עלי הנחשב לאחד מחמש נמלי הים הגדולים והחשובים בעולם ולנמל הימי הגדול ביותר במזרח התיכון.

 

כמו כן הוסכם כי DOVERTOWER ו-DP WORLD ישתפו פעולה בהקמת שירות ספנות בנתיב ישיר מנמל ג׳בל עלי שבדובאי לנמל אילת עם זמן הפלגה של 10 ימים. הקו צפוי להתחיל לפעול בחודש הקרוב. כמו כן יבחנו אפשרויות לשיתופי פעולה שונים בתחומי הנמלים, לוגיסטיקה, תשתיות והקמת אזורי סחר חופשיים בין ישראל ושכנותיה.

 

בנוסף, DOVERTOWER חתמה על מזכר עם חברת DUBAI DRYDOCKS, אחת המספנות הגדולות בעולם והגדולה ביותר במזרח התיכון, בעקבותיו יחלו מספנות ישראל ו-DUBAI DRYDOCKS לבחון אפשרות לשיתוף פעולה בייצור ושיווק של מוצרים שונים בדובאי.

 

בנוסף, חתמה DOVERTOWER על מזכר הבנות עם מינהל המכס של דובאי, במסגרתו הוסכם כי הצדדים ישתפו פעולה ביצירת תשתית יעילה לקידום המסחר והלוגיסטיקה במזרח התיכון על-ידי התווית נהלים והחדרת טכנולוגיות חדשניות של חברות הייטק ישראליות בתחומי הסייבר, פינטק ועוד.

 

יו״ר DOVERTOWER, שלומי פוגל: ״זהו כבוד גדול לעבוד בשיתוף פעולה עם יו״ר DP WORLD סולטן אחמד בן סוליים. אני גאה על הדרך, הידידות  והחזון המשותף לבניית שותפות אסטרטגית ברת קיימא שתשפיע לחיוב על הסחר והכלכלה העולמיים בכלל ועל הקשרים העסקיים והכלכליים בין ישראל ואיחוד האמירויות בפרט. שיתוף הפעולה בין החברות ובין הנמלים בישראל ובדובאי מהווה הזדמנות אדירה להקמת תשתית סחר ולוגיסטיקה בינלאומית מתקדמת שתחבר בין hubs מרכזיים בעולם ותייעל ותחסוך בעלויות ובלוחות הזמנים בכל הקשור בהעברת סחורות באזור. אני מאמין כי ההסכמים עליהם חתמנו היום הם רק תחילת הדרך ובהמשך נראה שיתופי פעולה נוספים בינינו ובין DP WORLD ובכלל זה בתחומי הטכנולוגיה, האנרגיה, המרכזים הלוגיסטיים והאוטומציה״.

 

יו״ר ומנכ״ל DP WORLD, סולטן אחמד בן סוליים: ״אנו מברכים על ההנהגה החכמה של איחוד האמירויות שהחליטה לנרמל את היחסים עם ישראל. המשימה של DP WORLD היא לאפשר מסחר גלובלי. העבודה שלנו להקמת נתיבי סחר בין איחוד האמירויות, ישראל ומעבר, תסייע ללקוחות שלנו לעשות עסקים באזור באופן קל ויעיל יותר. אני מאמין שההסכם שלנו עם חברת DOVERTOWER הוא רק ההתחלה של שיתוף פעולה הדדי וארוך במגוון תעשיות. בנוסף אני שמח להודיע ש- DP WORLD ומספנות ישראל ישתפו פעולה לבחינת הקמת JV שישתתף במכרז להפרטת נמל חיפה״.

 

 

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך
מידע שימושי
שערי
מטבע
מחשבוני
המרה
מחשבוני
עזר
חישוב
משקל נפחי
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 24.10.2020
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.378 -0.059
אירו 3.9983 -0.057
ליש"ט 4.427 -0.126
100 יין 3.2297 +0.012
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
כל הזכויות שמורות